2015 Çanakkale 100.Yıl Rallisi2015 Türkiye Ralli Şampiyonası 2.yarışı, Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından “Çanakkale Zaferinin 100. Yılı” dolayısıyla 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde Çanakkale ilinde gerçekleştiriliyor.

 

Çanakkale Madenciler Derneği (ÇAMAD) sponsorluğunda, Çanakkale Valiliği katkıları ile ‘100.YIL RALLİSİ’ adı altında gerçekleştirecek organizasyon, aynı zamanda bu ilde düzenlenecek ilk otomobil sporları etkinliği olması ile de dikkat çekiyor.

 

Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve TOSFED Ralli Kupası'na puan veren ralli 16 Mayıs Cumartesi günü saat 16:30’da Özgürlük Parkı’ndan başlayacak. Asfalt zeminli rallinin ilk gününde ekipler, 8.70 km.lik Yahya Çavuş, 14.75 km.lik 57.Alay ve 16.20 km.lik Nezahat Onbaşı etaplarını geçerek saat 20:46’dan itibaren, eski Kredi Yurtlar Kurumu binası önündeki servis alanında yer alan kapalı parkta günü sonlandıracaklar.

 

17 Mayıs Pazar sabahı 09.00’dan itibaren mücadeleye devam edecek olan ekipler, ikinci gün aynı özel etapları ikişer kez geçerek saat 16:15’ten itibaren Özgürlük Parkı’ndaki finiş podyumuna ulaşabilmek için ter dökecekler.

 

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Çanakkale Ticaret Borsası tarafından desteklenen organizasyona, Teck, Kuzey Biga Madencilik, Esan, Kansu Grup, Pozitif Sondaj, Agola, Tüprag, Tümad, Spektra Jeotek, Ortadoğu Sondaj, Polimetal Madencilik ve Mito Danışmanlık firmaları da katkı sağlıyor.

 

Bu vesile ile Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümünde “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe altın harflerle yazan, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz...